Vysoká prehra

Oslabený Spartak nestačil na Podhájsku

28. kolo dospelí ŠK Thermál Podhájska – FKM Spartak Tlmače 9 : 2 (3:1)

Góly: 24., 29., 54., 61. Nagy, 33., 56., 73. Janák, 75., 89. Koreň – 38. Mlynárik, 60. Bogdáň

Rozhodoval: Papuča, ŽK: K. Slabý, Mlynárik, D. Slabý, Kudry, 150 divákov

ŠK Thermál Podhájska: Michalíček – Kiš (67. Kiš), Čonkay, Ševčík, Šúchal, Koreň, Polák, Habrman, Nagy, Janák, Suchánek, (55. Lipták)

FKM Spartak Tlmače: K. Slabý – Mlynárik, Líška, Bogdáň, Tóth, Kazár, Meňhard, Titurus, D. Slabý, Martinka, Kudry

Problémami obklopené Tlmače, trápiace sa či už starosťami z množstva zranení a hráčskych trestov alebo neistota v hre bez vlastného štadióna, cestovali na 28. kolo do Podhájskej. Spartak nastúpil na tento zápas opäť raz výrazne oslabený, keď pred telocvičňu T-18 na Lipníku, prišlo na zraz len 11 hráčov z toho dvaja dorastenci a dvaja hráči so svalovými zraneniami, ktorí nastúpili z obrovským sebazaprením. Ako prvý načal Spartak v 24. minúte Nagy a keď pridal o 5 minút nato ďalší gól Podhájska rázom viedla 2:0. Do polčasovej prestávky sa stihol presadiť aj dobre hrajúci Janák – 3:0. V závere prvého polčasu vykresal nádej hostí na zvrat v zápase Mlynárik – 3:1.

Druhý polčas však začali opäť lepšie domáci, keď v 56. minúte viedli už štvorgólovým rozdielom – 5:1. Presadili sa opäť Janák s Nagyom. Na 5:2 znížil hosťujúci stopér Bogdáň, potom ako si postavil loptu na priamy kop zhruba zo 45 metrov. No tento nádherný vinkeľ bol z jedných posledných pokusov hosťujúcich hráčov. K lopte sa opäť dostali domáci a hosťom ju už nepožičali do konca zápasu. Navyše Spartak dohrával len v 10-tich, keď zranenie znemožnilo hru stredovému hráčovi Líškovi. Thermál Podhájska nemal pre Tlmače žiadne zľutovanie a do konca druhého polčasu im nadelil ešte 4 góly. Postupne sa presadili znova raz Janák s Nagyom a dvakrát Števo Koreň – 9:2. Spartak má do konca súťaže ešte možnosť dvoch domácich zápasov, ktoré by v prípade výhier mohli zamotať vypadávajúce pozície v tabuľke 5. ligy Východ. Budeme našim Spartakovcom držať palce, nech sa im to v bojoch o záchranu podarí.

DORAST

Naši dorastenci prehrali zo Strekovom kontumačne 3:0, pre nevycestovanie na zápas kvôli množstvu zranení.

ŽIACI

Tlmačania uzavreli sezónu 2012/13 prehrou na domácej pôde 0:8. Súperom im bolo mužstvo z Levíc, ktoré vyhralo základnú časť v skupine SZ ObM. Levičania nastúpia na finále proti víťazovi druhej skupiny JV ObM mužstvu z Tekovských Lužian.