9. kolo FKM Spartak Tlmače – Lokomotíva Kozárovce 1 : 1 (0:0)

Góly: 65. Titurus (11 m) – 76. Kováč

Rozhodoval: Jakubáč, ČK: 78. J. Líška – 88. M. Kosák, 90. B. Lenard, 400 divákov

FKM Spartak Tlmače: Miško – Izakovič, Líška, Bogdáň, Kyška, Kissimonyi, Kazár (61. Mlynárik), Meňhard, Titurus, Tóth, Lacko (76. Švec)

Lokomotíva Kozárovce: Maruniak – Mráz (70. Kosmály), Kováč, L. Švolík, M. Švolík, M. Lenard, Rakica (63. Kosák), B. Lenard, Havran, Ďurovič, Hagara

Veľkí susedskí rivali si zmerali 9. kolo na pôde v Kozmálovciach sily, za peknej diváckej kulisy. Úvodných 15. minút patrilo domácim no vážnejšiu šancu si Spartakovci vytvoriť nevedeli. Po úvodnej štvrť hodinke sa dostali k slovu aj mierne favorizovaní hostia, no podobne ako domáci celok ani ten z Kozároviec nevedel prevahu v zápase pretaviť v gólovú radosť. Najväčšiu šancu v prvom polčase zahodil Jožo Kissimonyi, potom ako Maruniakovi vypadla lopta po Líškovom centri z rúk, hlavičkoval Kiši len dol vrchnej konštrukcie brány.

Druhé dejstvo začali opäť lepšie domáci a po faule na Kyšku v pokutovom území aj viedli, keď premenil jedenástku kapitán Tomáš Titurus v 65. minúte – 1:0. Hosťom sa podarilo o necelých 10 minút vyrovnať, peknú akciu po pravej strane zakončil hlavou Kováč – 1:1. Po tomto momente to na ihrisku vrelo čoho dôkazom boli aj 3 červené karty. Hostia z Kozároviec, pod vedením trénera Ladislava Éhna z Tlmáč a s ďalšími troma Tlmačanmi v základe, chceli Spartak poraziť a uchmatnúť všetky 3 body. No keď hlavný rozhodca Jakubáč odpískal koniec zápasu za nerozhodného stavu, funkcionári klubu na čele z prezidentom Lokomotívy Kozárovce za výdatnej pomoci fanúšikov vtrhli na hraciu plochu a začali inzultovať domácich hráčov či fanúšikov. Toto úbohé správanie hostí však nechajme na prešetrenie disciplinárke, ktorá určí postihy pre hostí z Kozároviec.

DORAST

Dorastenci privítali, taktiež ako A - mužstvo hostí z Kozároviec, tí však boli o triedu lepší ako Spartak a zaslúžene tak vyhrali na pôde Tlmáč 0:3.

ŽIACI

V sobotu naši žiaci odohrali pekný, napínavý zápas proti Hronským Kľačanom, kde po dobrom vyrovnanom priebehu nakoniec prehrali 0:1.