Tri body zostali doma

Po predchádzajúcom víťazstve sme potvrdili domácu neporaziteľnosť aj s Túrovcami

1. kolo dospelí FKM Spartak Tlmače - TJ Družstevník Horné Túrovce 2 : 1 (1:0)

Góly:  38. Tóth, 71. Spasič - 84. Štec

Rozhodoval: Kováč, ŽK: Martinka, Gregor, Štadler - Szádoczki, Fabián, Sťahula, 150 divákov

FKM Spartak: Miško - Dosedla, Tököly (77. Gócs), Kováčik (46. Švolík), Tóth (81. Štadler), Lacko, Jašek (46. Spasič), Bombala, Gregor, Ištván, Martinka

Družstevník: Heimlich - Zsóka, Matyó (46. Mintál), Sľahula, Nanias (70. Nádaždy), D. Nagy, Nádaždy, G. Nagy, Goral (46. Fabián), Kürthy, Szádoczki (46. Štec)

Obe mužstvá sa nepredviedli v dobrom svetle a odohrali slabý zápas. Väčšinou sa hra odohrávala medzi šestnástkami a obe mužstvá hrozili najmä so štadnardiek. Domáci sa ujali po rohu, vyrazenú loptu vrátil do siete Tóth a domáci sa radovali -1:0. Do polčasu však hostia mohli vyrovnať, našťastie protiútok 2 na 1 vybehnutím zmaril Miško.

V druhom polčase sa domáci zlepšili, zatlačili hostí, ale na ich kopačkách bolo veľa nepresností. Túrovčania podnikali rýchle protiútoky, obrana Spartaka však fungovala dobre. V 71. minúte sa Spartak tešil druhýkrát, priamo z rohu zatočil loptu Spasič - 2:0. Hostia pridali a podarilo sa im pár minút pred koncom znížiť, hlavou sa presadil Štec - 2:1. V závere mohol rozhodnúť Gregor, ale svoju šancu nevyužil.