Tlmače si poľahky poradili s Hronskými Kosihami

Kanonier Spartaka Dávid Švec zaznamenal hetrik v zápase

9. kolo dospelí FKM Spartak Tlmače - TJ AB Hronské Kosihy 5 : 0 (4:0)

Góly: 6. Dosedla, 13. Tököly, 30., 38. (11m), 51. (11m) Švec

Rozhodoval: Kováč, ŽK: Lacko – Šebo, D. Rafael, A. Rafael, Stribula, ŽK/ČK: Varga, 80 divákov

FKM Spartak Tlmače: Miško – Dosedla,  Tököly, Mlynárik, Tóth, Švec (74. Jašek), Lacko, Spasič (60. Kosorín), Štadler (76. Malý), Skačan, Martinka

TJ AB Hronské Kosihy: Šebo – M. Rafael, D. Rafael, I. Seneši, Varga, Koncz (30. R. Seneši), Varga, A. Rafael, Šebo, Kováč, Stribula

Spartak, ktorý po nevydarenom zápase v Beši, plánoval od začiatku stretnutia hrať svoju hru, ostal zaskočený hrou Kosíh. Úvod stretnutia patril hosťom, ktorí hrozili najmä centrovanými loptami, ale tie domáca obrana bez problémov riešila. Po šiestich minútach hry prevzali iniciatívu domáci z čoho vyústilo aj otvorenie skóre, keď po pekne zahranej štandardnej situácii otvoril skóre hlavou Dosedla - 1:0. Tlmače si naďalej aj po strelení gólu hrali svoju hru a dokázali zvýšiť skóre po dokonalej akcii zakončenou Tökölim v 13. minúte na 2:0. Potom sa hra trošku ukľudnila a hral sa futbal medzi šestnástkami. V 30. minúte po ďalšej veľmi peknej akcii padol už tretí gól, keď Švec mieril presne hlavou - 3:0. Spartak chcel svojho súpera doraziť ešte v prvom polčase čo sa mu aj podarilo, hostia zahrali vo vlastnej šestnástke rukou a nariadený pokutový kop Švec premenil - 4:0.

Do druhého polčasu nastúpili domáci aktívne a chceli pridať ešte nejaký gól do hosťujúcej brány. Nepoučení hráči Kosíh znovu zahrali v pokutovom území rukou a tak mali Tlmačania možnosť zahrávania druhého pokutového kopu, kde sa Švec znovu nemýlil a tým skompletizoval svoj hetrik v zápase - 5:0. Tým Kosíh kondične vypadol a z nervozity vyústilo aj vylúčenie hráča hostí Vargu. Zápas sa už len dohrával a tak si Spartak pripísal v boji o 2. miesto v tabuľke VII. ligy cenné a zaslúžené 3 body.

Pre spartaktlmace.sk napísal Miroslav Martinka.

DORAST

dohrávka 3. kola Tlmače - Lok 5 : 0 (pre zobrazenie fotogalérie zo zápasu kliknite sem)

V dohrávke sa našim dorastencom proti Loku darilo, keď po troch góloch Borisa Doráka, jednom presnom zásahu Mariána Milana a Mariana Kováča prelomili neúspešnú bilanciu prehier a pripísali si tak prvé 3 body do tabuľky VI. ligy - ObM dorast U19-ObFZ Levice.

5. kolo voľno

ŽIACI

dohrávka 3. kola Tlmače - Hronské Kosihy 1 : 9

V dohrávke 3. kola, ktoré sa nehralo pre nespôsobilý terén sa našim žiakom opäť nedarilo, keď podľahli svojmu súperovi na domácej pôde vysokým rozdielom. Jediný gól za Spartak zaznamenal Matúš Franc.

5. kolo Tlmače - Čajkov 1 : 13

V sobotu sme hostili v Tlmačoch družstvo Čajkova, ktoré ukázalo svoju silu a potrestalo nekoncentrovanosť mladých Spartakovcov a nadelilo nám 13 gólov. Jeden presný zásah si pripísal za Tlmače Matúš Franc.