Spartak stroskotal na výborne chytajúcom, domácom golmanovi Andrejovi Ledényiovi

28. kolo dospelí TJ Družstevník Dolný Pial – FKM Spartak Tlmače 1 : 1 (0:1)

Góly: 22. Ištván – 76. S. Trgiňa

Rozhodoval: Búri, ŽK: Titurus, 80 divákov

TJ Družstevník Dolný Pial: Ledényi – Smažák(46.Torok), Blažovič, Drienovský(61.S.Trgiňa), R. Trgiňa, Kováč, Kašo, Meszároš, Ciling, Németh, Zummer

FKM Spartak Tlmače: Kotora – Homola, Lacko, Švec, Titurus, Kyška, Janó(81. Štefanka), Tokoli, Ištván, Ilenčík, Éhn

Tradícia sa znovu opakovala, Spartak vycestoval na vonkajší zápas z rôznych dôvodov bez niekoľko opôr základnej zostavy. Tento fakt ale neodpovedal priebehu stretnutia, ktoré hostia zvládali po taktickej stránke presne tak, ako si to predstavoval tréner Éhn. Tlmačania bohužiaľ stroskotali na nepresnej koncovke. Kyškov a Janóv samostatný nájazd neskončil gólom. Zmeniť sa to snažil Titurus, ktorého krásnu strelu z 25 metrov bravúrne zneškodnil výborne chytajúci brankár Ledényi. V 22. minúte sa po peknej akcii dostala lopta k Ištvánovi, ktorý zo šestnástky, aj za pomoci domáceho tečovania, umiestnil loptu k ľavej žrdi – 0:1. Viac šancí sme do konca prvého polčasu nevideli.

Druhý polčas chceli domáci prevziať do svojich rúk, no dobrá defenzívna činnosť celého tímu  Spartaka im to neumožňovala. Družstevník sa snažil hrať kombinačne, prísť až tzv. “do kuchyne”, no vôbec sa mu to nedarilo. Domáci brankár Ledényi predviedol ešte dva zákroky hodné ocenenia. Najskôr strelu umiestnenú k tyčke od Lacka a o pár minút na to strelu z voleja od Titurusa. Domáci pohrozili za celý zápas len raz a hneď to skončilo gólom, keď sa po teči dostala lopta za Kotorov chrbát – 1:1. V tomto zápase sa toho viac už neudialo a tak sa body delili.

ŽIACI

18. kolo Starý Tekov - Tlmače 3:0

Žiacke mužstvo Tlmáč nevycestovalo na svoje posledné kolo do Starého Tekova. Dôvodom bola vysoká chorobnosť či zranenia v tíme. Na zraz prišlo v sobotu len 7 hráčov, čo nedovoľovalo mužstvu svoje posledné kolo sezóny 2014/15 odohrať a tak Tlmače prehrali kontumačne 3:0.

Žiacka súťaž sa prepracovala ku záveru a po 18tich odohratých zápasoch skončili reprezentanti Tlmáč na 9. mieste.

PRÍPRAVKA

Rovnako ako žiakov i prípravkárov čakalo v sobotu 30. mája posledné súťažné kolo. Najmenší Spartakovci privítali na domácom štadióne družstvá Kozároviec a Nového Tekova. Prvý zápas sa stretol domáci Spartak s Kozároveckou Lokomotívou a po peknom zápase a tuhom boji, zvíťazili hráči Tlmáč. Jediný gól zápasu strelil Christián Paulovics. Druhý duel odohrali Kozárovce proti Novému Tekovu, kde Lokomotíva opäť ťahala za slabší koniec a prehrala s Družstevníkom 2:1. Posledný, tretí zápas odohrali Tlmače proti Novému Tekovu. Novotekovčania povzbudený prvou výhrou v sezóne v predošlom zápase s Kozárovcami poriadne potrápili Spartak a už v úvode zápasu sa ujali vedenia. Našťastie sa Tlmače dokázali prebrať a zásluhou dobre hrajúceho Paulovicsa vyrovnali a neskôr otočili zápas vo svoj prospech – 2:1. Tlmače si tak zaistili v záverečnom kole sezóny 2014/15 pekné 2. miesto v skupine D ObM Levice.