24. kolo dospelí TJ Lokomotíva Kozárovce – FKM Spartak Tlmače 5 : 0 (3:0)

Góly: 6. a 60. Rakica, 20. M. Lenard, 21. B. Lenard, 53. Chlpík

Rozhodoval: Frič, 400 divákov

TJ Lokomotíva Kozárovce: Oboňa – Mráz (52. L. Švolík), Kolaček (63. Kosmály), B. Lenard, Gáfrik, M. Lenard, Rakica, Chlpík (63. J. Ďurovič), Havran, M. Ďurovič, Hagara

FKM Spartak Tlmače: Slabý – Izakovič, Líška, Bogdáň (50. Martin Mlynárik), Kyška, Kissimonyi, Kazár, Meňhard, Titurus (77. Martinka), Tóth, Švec

Okresné derby dvoch susedských obcí, ktoré sledovalo okolo 400 ľudí, ovládli domáci. Lokomotíva strelila prvý gól už v 6. minúte, po chybe tlmačských zadákov presne namieril Rakica – 1:0. Druhý gól nedal na seba dlho čakať, Martin Lenard prekonal Slabého z priameho kopu – 2:0. O minútu neskôr sa presadil aj Martinov brat Braňo a na polčasovú prestávku sa išlo za stavu 3:0. Prvú vážnu šancu v zápase mali Tlmače na konci prvého polčasu, po rohovom kope poslal loptu do pravej tyče Oboňovej brány Jozef Izakovič.

Druhý polčas začali opäť lepšie domáci, čo ukázali už v 53. minúte v podobe gólu, presadil sa odchovanec Levíc, ktorý pôsobil aj v Ružomberku Jakub Chlpík - 4:0. Spartaku sa nedarilo a v tomto zápase zaostával za svojim súperom po kondičnej aj hernej stránke. Spartak prišiel ešte aj o dvoch hráčov, ktorí si pre svoje zranenia oddýchnu od  futbalu niekoľko týždňov a budú tak Tlmačom chýbať v záverečných bojoch o udržanie sa v V. lige Východ, Titurusa a  Bogdáňa. Posledný gól strelil opäť Rakica, ktorý skóre zápasu otváral a aj uzatvoril – 5:0. Toto atraktívne futbalové stretnutie dvoch geografických susedov, poznačilo úbohé správanie kozároveckých fanúšikov, ktorí posmešne vykrikovali na Tlmače, ktoré sú nie svojou vinou vo veľmi ťažkej situácii bez vlastného štadióna - „kde máte štadión“ a tak len ukázali, že inteligenčne sú na tom veľmi slabo. Keby si títo ľudia dokázali uvedomiť, aké je ťažké robiť futbal v dnešnej dobe a ešte k tomu bez vlastného futbalového stánku, niečo podobné by určite nepokrikovali a skôr naopak obdivovali by ľudí, ktorí to aj v takejto zložitej situácii ťahajú ďalej, vychovávajú a starajú sa o jednotlivé družstvá v klube. Stačí si len predstaviť, aké je zložité cestovanie na všetky tréningy a domáce zápasy do Veľkých Kozmáloviec, keď máte v klube 4 družstvá. Milí fanúšikovia Kozároviec môžete sa za takéto urážky hanbiť !!! Pekný výkon svojich futbalistov ste potupili úbohými pokrikmi.

DORAST

Naši dorastenci odohrali tak isto ako dospelí derby v Kozárovciach, kde podľahli svojmu súperovi na chlp presným výsledkom 5:0.

ŽIACI

Spartak po peknom prvom polčase, ktorý skončil 0:0 prehral v Hronských Kľačanoch 6:1. Mladých Tlmačanov môžu mrzieť hlavne nepremenené šance v úvode zápasu.

8. mája hrali naši žiaci dohrávku 13.kola, na domácej pôde ich zdolalo mužstvo z Hronských Kosíh 3:9.