Tesná prehra

Rozhodca Janček to prehnal (neuznaný gól, dve penalty a nepochopiteľné rozhodovanie zápasu v prospech domácich)

15. kolo ŠK Bešeňov – FKM Spartak Tlmače 2 : 1 (1:0)

Góly: 10. (11 m), 80. (11 m) Maďar – 60. Kazár

Rozhodoval: Janček, ŽK: Izakovič, Švec, Líška, ČK: 88. M. Meňhard, 150 divákov

ŠK Bešeňov: Hajdu – F. Pilek, Kovács, Gubo, R. Kálazi, Balogh, Kukan (50. Kušnierik), Ivan (40. Z. Varga), Deszat (88. Vadkerty), Maďar, Ta. Varga

FKM Spartak Tlmače: Slabý – Izakovič, Dosedla, Líška, Kyška, Švec, Kazár, Meňhard, Titurus, Tóth, Lacko (70. Martin Mlynárik)

Hostia začali lepšie, keď už v úvodných minútach zápasu strelili gól, po Kyškovom predĺžení hlavou sa presadil Titurus, no hlavný arbiter Janček odpískal ofsajd. V 10. minúte vymyslel hlavný rozhodca faul v šestnástke hostí a prvá penalta v zápase bola na svete – 1:0 (Maďar). Spartak svojho súpera tlačil, snažil sa o vyrovnanie no čo nedokázala vyriešiť domáca obrana spoľahlivo vyriešila trojica arbitrov a zastavila tak hosťujúce snaženie o vyrovnávajúci gól.

Druhý polčas začali opäť lepšie hostia, no tento krát bol rozhodca Janček pri Kazárovom góle na 1:1 bezmocný a uznať ho jednoducho musel. Spartak bol lepším tímom na ihrisku, za svoju aktivitu a hernú prevahu by si Tlmače zaslúžili vyhrať tento zápas, no do gólových príležitostí im bolo vyslovené rázne „NIE“ od trojice rozhodcov. Tlmače položila situácia v 80. minúte, keď Janček opäť kúzlil a vytiahol ďalší svoj tromf v podobe druhej penalty v zápase – 2:1 (Maďar). Znechutení futbalom a smutní, cítiaci krivdy Tlmačania nakoniec odchádzali po výbornom výkone z Bešeňova bez bodu. Po zápase bola podaná písomná sťažnosť zo strany Tlmáč na výkon rozhodcu Jančeka a pevne všetci veríme, že KR spravodlivo potrestá slabučké vystúpenie hlavného rozhodcu.

DORAST

Naši dorastenci v poslednom zápase potrápili Novú Dedinu, ktorá je na 2. mieste, no po dobrom kolektívnom výkone nakoniec podľahli favorizovaným domácim 1:0.