Spartakovská šnúra bez prehry bola v nedeľu v Čate ukončená

Séria 18-tich zápasov bez prehry skončila, Tlmače znova okúsili trpkosť prehry

2. kolo dospelí TJ Mladosť Čata – FKM Spartak Tlmače 6 : 1 (4:1)

Góly : 13. Peter Czibula, 18. Gáloš, 25. Szabó, 27. Hudák (vl), 34. Dobiáš, 79. Dobiáš, 88. Duchoň, 100 divákov

TJ Mladosť Čata : Jakab - J. Czibula (73. Dudáš), P. Czibula, Hudák, Vig (40. Takacs), Szabo, Duchoň, Dobiáš, Tóth, Gáloš, Horňák (56. Szalai)

FKM Spartak Tlmače : Kováč - Dosedla, Švolik, Tóth, Martinka, Spasič, Jašek (39. Homola), Tokoli (76. Miško), Kováčik, Gregor, Štadler

Naposledy prehrali Tlmače ešte v VII. lige ObM Levice 28.8.2016 a to v Sikenici 3:0. V nedeľu im táto pekná šnúra bez prehry skončila, katom Spartakovskej neporaziteľnosti sa stala Mladosť z Čaty.

Druhé kolo cestoval Spartak do už spomínanej Čaty, ktorá cez letné prestupové obdobie výrazne posilnila svoje mužstvo. Naši futbalisti cestovali v oklieštenej zostave, preto sa očakával od úvodu ťažký a bojovný zápas. Zápas začali lepšie domáci, ktorý mali loptu na svojich kopačkách už od úvodných minút. Už v 13-tej minúte využili domáci zaváhanie hostí pri štandardnej situácií – 1:0. O päť minút neskôr sa radovali z druhého gólu, kedy presne namieril Ladislav Gáloš – 2:0. V 25. minúte pridali už tretí gól a hostia bolí zrelí na uterák. Spartaku vyšla pekná kombinácia z ktorej vyústil aj gól, ktorý však rozhodca pripísal ako vlastný – 3:1. Do konca prvého polčasu pridali domáci ešte jeden gól a na polčasovú prestávku sa išlo s výsledkom 4:1.
V druhom polčase sa hra vyrovnala, striedali sa akcie na jednej aj druhej strane, fanúšikovia mohli vidieť pekné akcie na jeden dotyk, ale aj výborné individuálne výkony. Stav stretnutia sa menil až v 79. minúte, keď presne mierená strela Milana Dobiáša skončila v Kováčovej bráne. Do konca zápasu Spartak inkasoval ešte jeden gól z kopačky Duchoňa a tým sa uzavrel výsledok zápasu na 6:1.