Vo vyrovnanom dueli, šťastnejší koniec pre hostí

30. kolo dospelí FKM Spartak Tlmače – Družstevník Bešeňov 2 : 3 (0:2)

Góly: 50. Tóth, 88. Meňhard – 27. Vadkerti, 34., 65. Tamás Varga

Rozhodoval: Mráz, ŽK: Tóth, Maroš Mlynárik, 80 divákov

FKM Spartak Tlmače: Slabý – Izakovič, Kyška, Bogdáň, Tóth, Švec (17. Maroš Mlynárik), Bombala, Meňhard, Titurus, Martinka, Šebo

Družstevník Bešeňov: Tomáš Varga – Z. Varga, Kovács, Gubó, Vadkerti, Ludaš, Kukan, Ivan, Ulický, Balogh, Tamás Varga

Zápas začali lepšie hostia, boli aktívnejší, rýchlejší na lopte a väčšina prvého polčasu sa odohrala na polovici Tlmačského celku. Hosťom sa aktivita vyplatila, keď najprv niekoľko krát opečiatkovali konštrukciu Slabého brány a nakoniec dopravili loptu aj za chrbát Tlmačského brankára. V 27. minúte otvoril skóre Vadkerti a 7. minút po ňom upravoval už na 0:2 peknou strelou po rýchlej kombinácii Tamás Varga. Spartaku sa v prvom polčase nedarilo a tak sa išlo na prestávku za nepriaznivého stavu pre Tlmače 0:2.

Domáci znížili na začiatku druhého polčasu zásluhou Erika Tótha na rozdiel jedného gólu – 1:2. Tento gól oživil domáci celok natoľko, že Spartakovci prebrali iniciatívu v zápase. No šance Titurusa, Meňharda či Bogdáňa ostali nevyužité a znova sa dostali k slovu hostia. Po pravej strane sa odtrhol rýchli Tamás Varga a strelil svoj druhý gól v zápase – 1:3. Spartak sa snažil o vyrovnanie ako to len šlo, no zníženie Meňharda na 2:3, prišlo príliš neskoro. Bešeňov si uchmatol v Tlmačoch všetky 3 body a výrazne si tak vylepšil tabuľkové postavenie.

DORAST

Dorastenci prehrali vysoko 0:12, keď nastúpili na zápas len 10-ti. 12 gólov nám uštedrila Nová Dedina.