19. kolo dospelí FKM Spartak Tlmače 2 : 0 (1:0) FC Ipeľské Uľany

Góly: 14. Švec , 47. Titurus (pk)

Rozhodoval: Jozef Mozeš, ŽK: 33. Martinka, 85. Švec  – 58. Csáki. 80. Jánoska, 58 divákov

FK mesta Tlmače: Miško – Dosedla, Tököli, Ištván, Kissimonyi(77. Graus), Tóth, Švec, Lacko(C), P. Lenard(46. Mlynárik), Titurus(80. Bombala), Martinka

FC Ipeľské Úľany: Bodszár – Kaštier, Bartoš(C), Jánoska, Csáki, Annuš(46. R.Antalicz), D.Antalicz, Velebný, Antalicz, Ferencz(75. Kováč), T. Antalicz(85. Szebelai)

Do Tlmáč pricestoval tabuľkovo slabší súper. Domáci sa od začiatku zápasu nasťahovali na polku hostí a snažili sa prekonať brankára hostí. Skúšali to na striedačku centrovanými loptami a strelami. Po peknej kombinácii sa dostal k lopte Švec, pripravil si loptu na strelu a v 14. minúte nekompromisne zavesil do rohu Bodszárovej bránky – 1:0. Po tomto góle tempo domácich kleslo, a zápas sa hral prevažne medzi šestnástkami, pričom bolo vidieť viac súbojov a faulov, ako pekných futbalových momentov na ktoré čakali fanúšikovia.

Tak ako aj prvý polčas, tak aj druhý začali lepšie Tlmače, keď po sóle Ištvána, ktorého nedovolene zastavili hostia až v šestnástke, nariadil hlavný rozhodca pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil skúsený Titurus a s prehľadom premenil – 2:0. Tento gól domácich ukľudnil na toľko, že si už žiadnu vážnejšiu šancu nedokázali vytvoriť.

Pre spartaktlmace.sk napísal Miroslav Martinka.

ŽIACI

dohrávka 10. kolo Veľké Kozmálovce – Tlmače 3 : 1 (2:1)

V dohrávke prvého jarného kola odohrali naši žiaci veľmi pekný a vyrovnaný duel proti susednej obci Veľké Kozmálovce, kde nakoniec i napriek jednoznačnej prevahe v druhom polčase prehrali 3:1. Jediný gól za Tlmače strelil Kamil Partl v 22. minúte.

11. kolo Tlmače – Rybník 18 : 0 (6:0)

V sobotu naši žiaci porazili družstvo Rybníka vysoko 18:0 po troch góloch Matúša Franca, piatich góloch Jozefa Košča, šiestich presných zásahoch kapitána družstva Kamila Partla, dvoch góloch Lukáša Bandúra a po jednom presnom zásahu Jána Cinku a Petra Lešťáka.