25. kolo dospelí FKM Spartak Tmače – KFC Kalná nad Hronom 0 : 1 (0:0)

Gól: 86. Zorád

Rozhodoval: Kellner, ŽK: Líška, Tóth, Martinka – Gogora, 150 divákov

FKM Spartak Tlmače: Slabý – Líška, Bogdáň (76. Mlynárik), Tóth, Kissimonyi, Kazár, Meňhard, Kyška, Švec (66. Ištván), Martinka, Lenard

KFC Kalná nad Hronom: Guťan – Hrnčiar, R. Lackó, Hajtó, Zdychavský, Pacalaj (86. Gabaš), Krivočenko, M. Lackó, Szép (81. Lúdl), Zorád, Gogora (63. Hegedüs)

Tlmače čakalo po susedskom derby  v Kozárovciach ďalšie veľmi ťažké kolo proti neďalekej Kalnej. Zápas začal svižne, hralo sa vo vysokom tempe, prevažne medzi oboma šestnástkami. V prvom polčase sme videli niekoľko nepremenených šancí a preto sa išlo do kabín na prestávku za bezgólového stavu.

Druhý polčas sa obraz hry nezmenil, šance sa striedali na oboch stranách, no brankári oboch mužstiev boli pozorní. Tabuľkovo vyššie postavený súper z Kalnej sa predsa len dostal do miernej územnej prevahy, v polovici druhého polčasu niekoľkokrát poriadne podkúril pred Slabého bránou. Spartaku sa darilo odolávať tomuto tlaku do 86. minúty, kedy zahrávali hostia štandardnú situáciu a po skrumáži pred tlmačskou bránou sa najlepšie zorientoval Egon Zorád a rozhodol – 0:1. V druhej polovici mal dve šance na skórovanie Dušan Kazár, no jeho pokusy zastavil hosťujúci gólman alebo až ochranná sieť za bránou.

DORAST

Dorastenci hostili mužstvo z Hurbanova, ktorému podľahli 1:4. Jediný presný zásah za Spartak si pripísal Dian Slabý.

ŽIACI

19. kolo prehrali naši žiaci vysoko 0:15, súperom im boli chlapci zo Starého Tekova.