29. kolo dospelí TJ Družstevník Hronovce - FKM Spartak Tlmače 0:6 ( 0:4 )

Góly: 13.Kyška, 20.Gócs, 30.,40.,Titurus, 65.Tokoli, 69.Éhn

Rozhodoval: Jozef Roman, 20 divákov

TJ Družstevník Hronovce: Nagy – Kovács, Molnár, Nap, Balog, Jamriška, Fabo, Meszáros, Ostáš, Szalai

FKM Spartak Tlmače: Kotora – Homola, Lacko, Švec, Titurus, Kyška, Tököli, Ištván (81. Štefanka), Ilenčík (69. Éhn ), Gócs (70. Mlynárik ), Tóth

Domáci nastúpili do zápasu o jedného hráča menej a tak to uľahčili hosťom. Už od prvých minút to boli práve Tlmačania, čo držali zápas pod kontrolou. Loptu požičiavali len sporadicky. Vypracovali si množstvo šancí, čo prinieslo aj svoje ovocie. V 13. minúte po centri Gócsa, dokázal loptu umiestniť k bližšej žrdi Kyška a tak otvoril skóre. Navrátilec z Nemecka Gócs, ktorý odohral len pár minút v tejto sezóne dokázal v 20. minúte spoza šestnástky prudkou strelou prekvapiť domáceho brankára a tak zvýšiť na – 0:2. V rozmedzí dvadsiatich minút sa podarilo Titurusovi pridať dva presné zásahy a tým uzatvoril polčasové skóre na – 0:4.

Nakoľko bolo horúce počasie, Spartak sa nikam neponáhľal. Kontroloval stále loptu, snažil sa pridať ešte zopár kúskov. Domáceho brankára sa im podarilo prekonať ešte dva krát. Po akciách v šestnástke pridali po jednom góle sviatočný strelci Tököli a Éhn.

ŽIACI

Konečné umiestnenie v sezóne 2014/15 ObM Levice SZ

9. miesto

PRÍPRAVKA

Konečné umiestnenie v sezóne 2014/15 ObM Levice skupina D

2. miesto

Aj po skončení sezóny najmenší futbalisti Tlmáč naďalej trénujú a hrávajú priateľské zápasy či turnaje. Inak tomu nebolo ani tento víkend, keď v sobotu 6. júna vycestovali na futbalový turnaj prípraviek do Hodruši Hámre. Na turnaji sa zúčastnili 3 družstvá. Domáca Hodruša Hámre, Tlmače a Dudince. Prvý zápas podľahli Tlmače dobre hrajúcemu domácemu celku 3:1. Druhý zápas odohral Spartak proti Dudinciam. Po peknom vyrovnanom zápase, bohatom na šance vyhrali Tlmačania 3:1. Posledný zápas odohrali Dudince a Hodruša Hámre. Domáci boli opäť dominantným družstvom a porazili Dudince 2:5. Na 1. mieste sa teda umiestnili hráči domácej Hodruši Hámre, 2. miesto obsadil Futbalový klub mesta Tlmače a na 3. mieste skončili Dudince.