Druhé víťazstvo Tlmáč

Spartak zvládol úlohu favorita

7. kolo FKM Spartak Tlmače - FK Zlatná na Ostrove 5 : 3 (3:1)

Góly: 24. a 36. Meňhard, 40. Titurus (11 m), 54. Bogdáň, 88. Kazár – 45., 58. a 79. Turza

Rozhodoval: Bežo, ŽK: Líška, M.Mlynárik – Turza, Álló, ČK: Házi, 100 divákov

FKM Spartak Tlmače: Majer – Izakovič, Dosedla, Líška, Bogdáň, M. Mlynárik, Kazár, Meňhard (82. Martinka), Titurus, Tóth, Lacko (61. Švec)

FK Zlatná na Ostrove: Házi – Jakab, Csonka (69. Álló), Szabó (40. Gyorgi), Bohos, Gál, Olajos (46. Susik), Jandás, Horváth, Turza, Berecz

Spartakovci si boli vedomí, že 7.kolo proti Zlatnej na Ostrove jednoznačne musia bodovať. Prvý polčas jednoznačne aktívny domáci konečne naštartovali, povestný Tlmačský gólostroj a v 40. minúte bolo po dvoch góloch Meňharda a jednom presnom zásahu Titurusa z pokutového kopu 3:0. Hostia sa dostali v prvej polovici na dostrel Majerovej brány len 2-krát a vyťažili z toho jeden presný zásah krížnou strelou sa prezentoval Turza – 3:1.

Druhý polčas hrali hostia o jedného hráča menej po vylúčení brankára Háziho, čo ich tak povediac „naštartovalo“ a boli aktívnejším tímom druhej polovici stretnutia. Na 4:1 síce zvyšoval v 54. minúte sólovou akciou Bogdáň no po tomto góle prišli na rad hostia. V 58. minúte po centri, ktorý bol pretiahnutý cez celú šestnástku zakončil z uhla opäť Turza a znížil na 4:2. Ten istý hráč si postavil loptu na priamy kop v 79. minúte a prudkou strelou k pravej tyči zaskočil brankára Majera – 4:3. Domáci sa dokázali otriasť a v 88. minúte potvrdil Tlmačské 3 body Dušan Kazár – 5:3.

DORAST

Podcenenie súpera, nesústredenie a zlý deň väčšiny hráčov Tlmačského dorastu doviedli Spartak len ku jednému bodu proti oslabenému súperovi zo Zlatnej na Ostrove, ktorí pricestovali len s 10-timi hráčmi. Góly za domácich strelili Valkovič a Rafael.

ŽIACI

Po jednom vlastnom góle a jednom presnom zásahu Kúdelu, porazili naši žiaci súpera z Čajkova 2:1.