Derby susedných dedín s lepším koncom pre domácich

Spartak si bez väčších problémov poradil s Rybníkom

27. kolo dospelí FKM Spartak Tlmače - OFK Rybník 2 : 0 (1:0)

Góly: 39. Titurus, 52. Kyška

Rozhodoval: Urblík, Szíkora, ŽK: Gregor, Čík, 100 divákov

FKM Spartak Tlmače: Éhn – Homola (65. Lehocký), Líška, Tóth, Lacko(37. Kyssimonyi), Švec, Titurus, Kyška, Dorák, Tokoli, Ištván,

OFK Rybník: Mikula – Danihel, Parobok, Gregor, Čík, Kováčik, Černák (81. Paulovics), Fríbert, Lulčo (57. Harmady), Graus, Molnár

Domáci od začiatku kontrolovali priebeh hry a loptu držali na svojich kopačkách. Zo začiatku to skúšali centrovanými loptami. Po krásnom centri Lacka však Kyškovi chýbalo pár centimetrov, aby dokázal loptu lepšie umiestniť. Hostia v prvom polčase len raz pohrozili, keď Parobok z približne 20 metrov nastrelil našťastie len brvno. Hneď po tejto strele vybojoval Titurus loptu, prešiel sám cez troch hosťujúcich obrancov a krásnou umiestnenou strelou k ľavej žrdi prekonal Mikulu – 1:0.
V druhom polčase sa obraz hry nemenil, domáci stále dominovali v držaní lopty. V 52. minúte sa po troch vydarených narážačkách ocitol sám pred bránou Kyška a ten sa v takýchto situáciách nezvykne mýliť a nemýlil sa ani teraz – 2:0. O pár minút na to bol v podobne šanci znovu Kyška, obišiel aj brankára, no z ostrého uhla sa mu nepodarilo loptu trafiť do odkrytej brány. Domáci mali ešte zopár príležitostí na zvýšenie náskoku, ale ďalší gól nepridali a tak sa derby skončilo stavom 2:0.

ŽIACI

Tak ako aj mužov, tak i našich žiakov čakal derby zápas s Rybníkom. Prvý polčas patril suverénne domácim, no z množstva šancí nedokázali otvoriť skóre.
Úvod druhého dejstva patril hosťom. No domáci sa dokázali prebrať a prevzali zápas do svojich rúk. To čo sa nepodarilo Koščovi, Partlovi a Kováčovi, sa podarilo Lešťákovi, keď v 68. minúte vstrelil jediný gól zápasu.