9. kolo muži FKM Spartak Tlmače - KFC Kalná nad Hronom 2 : 1 (0:0)

Góly: 90., 90. Havran – 53. Kotrus

Rozhodoval: Floriš, ŽK: Cziria, Titurus, Lenard –  R.Gogora, Budovec, I.Gogora, Hegeduš, Pleva, 100 divákov

FKM Spartak Tlmače: Šutlák – Vanya, Kačur, Líška, Bogdáň, Cziria (46. Jenes), Kyška (54. Mužík), Švec (70. Jašek), Havran, Titurus, B. Lenard

KFC Kalná nad Hronom: Guťan – Hrnčiar, M. Hajtó, Budovec (74. Lúdl), Szép (63. Čontoš), R.Gogora, Hegeduš, Gabaš, I. Gogora, Pleva, Kotrus (87. J. Hajtó)

Veľké okresné derby sa hralo na veľmi ťažkom rozmočenom teréne za sústavného dažďa. Šance sa tvorili len veľmi ťažko a na ihrisku to od úvodu vyzeralo skôr ako boj v blate, než futbal na ihrisku. Prvú vážnejšiu šancu mali hostia, no Šutlák skvele reflexívne vyrazil. Po tejto šanci sa dostávali do šancí viac domáci, mali viac hry, gól však nie a nie dať. Najväčšiu šancu v prvom polčase mal Kyška, z päťky pred brankárom Guťanom zlyhal, trafil mu presne do rúk a tak sa išlo do kabín za nerozhodného stavu.

Druhý polčas začali už na rozbitom ihrisku lepšie domáci. No boli to práve hostia, ktorí akciu po ľavej strane zakončili gólom, presne namieril pod brvno Kotrus – 0:1. Domáci sa nevzdávali, no na takomto ťažkom teréne sa len veľmi ťažko niečo vymýšľalo. Keď to už vyzeralo, že si Kalničania odnesú z Tlmáč všetky tri body prišiel nečakaný úplný zvrat. V 90. minúte sa lopta po skrumáži v pokutovom území odrazila k Paľovi Havranovi a ten nekompromisne ľavačkou zavesil pod brvno a tak vyrovnal na 1:1. Po tomto góle si bol už takmer každý na ihrisku i tribúne istý, že sa mužstvá rozídu za nerozhodného stavu. Opak bol pravdou, ešte v tej istej minúte sa domáci dostali po rozohrávke opäť k lopte, spoza šestnástky vystrelil Havran a lopta po druhýkrát skončila za brankárom Gutyanom – 2:1. Po tomto góle vybuchla na štadióne eufória, či na tribúne medzi domácimi fanúšikmi, tak aj na ihrisku medzi hráčmi Spartaka. Domáci si tak zaknihovali konečne víťazstvo po troch prehratých zápasoch za sebou.