9. kolo muži FKM Spartak Tlmače - KFC Kalná nad Hronom 1 : 3 (0:1)

Góly: 83. Mužík – 13. Biely, 59. (11 m), 90. Félis

Rozhodoval: Bečka, ŽK: 58. Izakovič – Félis, ČK: Izakovič, 200 divákov

FKM Spartak Tlmače: Šutlák – Izakovič, Kyška, Líška, Dosedla, Jenes, Kissimonyi, Gregor (27. Švec), Meňhard, Taňaši (80. Mužík), Vanya

KFC Kalná nad Hronom: Guťan – Pacalaj (70. Čontoš), Lackó, Škorec, Zdychavský, Rácz, Krivočenko, Hajtó, Bogár, Félis, Biely

Veľké okresné derby začalo s veľkým nasadením oboch mužstiev hneď od úvodu zápasu. Ako prvý sa dokázali presadiť hostia. Zahrávať priamy kop im ponúkla domáca obrana po zbytočnom faule a Lukáš Félis priamou strelou k pravej žrdi nedal Šutlákovi šancu – 0:1. Domáci sa snažili vyrovnať no nevedeli sa dostať do vážnejšieho zakončenia na Guťanovu bránu. V závere prvého polčasu mal šancu na vyrovnanie Heňo Taňaši no niekoľko krát poodrážanú loptu nedokázal špičkou kopačky umiestniť za chrbát hosťujúceho brankára.

Druhý polčas sa začal z ostra, keď už v 59. minúte vymysleli hostia pokutový kop po údajnom faule Izakoviča a pán rozhodca Bečka im to všetko uveril a ukázal tak na značku bieleho bodu. Loptu si na značku pokutového kopu  postavil Félis a na škodu z pohľadu domácich sa nepomýlil. Domáci sa snažili vyrovnať no hostia boli v niektorých fázach zápasu rýchlejší, aktívnejší a preto Spartakovci len zriedkavo zaťažovali hosťujúcu obranu. V 65. minúte sa po pravej strane uvoľnil hosťujúci obranca Biely a rútil sa sám na bránu domácich, no nedovolene ho zastavil Izakovič a uvidel tak od rozhodcu kartu červenej farby. Po tomto vylúčení stála pred domácimi veľmi ťažká úloha, vyrovnať za početného oslabenia. Iskierku nádeje na vyrovnanie domáci predsa len vykresali, keď Jenes najprv pálil na bránu hostí a potom ako ho vychytal hosťujúci brankár Guťan, poslal presne mierený „lob“ na hlavu Pepa Mužíka a ten znížil do odkrytej brány na 1:2. Domácim už mnoho času na vyrovnanie neostalo no aj napriek tomu sa o to snažili. V 90. minúte sa im podarilo vybojovať rohový kop, na ktorý už bežal aj domáci vysoký brankár Šutlák. Ku zakončeniu sa domáci nedostali a tak išli do rýchleho protiútoku hostia. Do prázdnej brány sa im podarilo skórovať no po niekoľko metrovom ofsajde, ktorí rozhodcovia nepochopiteľne ignorovali. Po zápase si túto chybu priznali no na výsledku 1:3 to už nič nezmenilo.