6. kolo dorast TJ Družstevník Tekovské Lužany - FKM Spartak Tlmače 1 : 1 (0:0)

Góly: 51. Beňuš – 87. Lacko

Rozhodoval: Majer, 60 divákov

TJ Družstevník Tekovské Lužany: Bielik – Drappan, T.Kováč, Fábry, Zsindely, Birdáč, Beňuš, Kotora, Chovan (54. Babecz), Macák, D.Tóth (79. Szeverényi)

FKM Spartak Tlmače: Reguľa – Kudry (76. Valkovič), P.Lenard (46. Rafael), Varga, T.Lenard, O.Kováč, E.Tóth, Lacko, Valentíny, Martinka, Farkaš

6. kolo cestovali naši dorastenci do Tekovských Lužian, s pomyslením na tri body. No prvých 20 minút to vyzeralo ako keby zaspali na vavrínoch. Nedokázali si vypracovať šance a ani udržať loptu na svojich kopačkách. Domáci sa to snažili využiť, ale obrana na čele s Kováčom a Martinkom dokázala zniesť nápor domácich bez inkasovaného gólu. Lužany si ďalej dokázali vytvárali šance, no všetko hasil dobre chytajúci Reguľa. Prvé šance hostí prišli až v 25.minúte. Na dostreľ sa dostal Lenard, Farkaš a Lacko, no gólom to žiaľ neskončilo. Takmer 100% šancu mal ešte na konci prvého polčasu domáci strelec Kotora, no Reguľa opäť v čas zachraňoval. Polčas sa dohral už bez nejakých väčších šancí a tak stav po prvom polčase bol nerozhodný – 0:0.

Druhý polčas začali obidva celky opatrne, keďže nikto nechcel inkasovať. Po 5-tich minútach hry to vyzeralo nádejne pre hostí, no zase raz inkasovali ako prvý. V 51. minúte sa dostal k strele nepokrytý Beňuš, ktorý nesklamal a poslal svoj tým do vedenia – 1:0. Po tomto góle domáci mali ešte 3 gólové šance no našťastie pre spartakovcov ani jedna s týchto šancí neskončila za Reguľovým chrbátom. V posledných 20-tich minútach sa pred bránou ocitli Lenard a Varga no žiaľ gól nepadol. V 85. minúte po centrovanej lopte dokázal prekonať Kučerku Farkaš, ale hostia sa tešili nadarmo, lebo v očiach postranného rozhodcu bol náš stredopoliar v ofsajde. Keď už to vyzeralo, že si hostia z Lužian neprinesú ani bod, skúsený Lacko v 87. minúte po centri z pravej strany vystrelil z poza šestnástky čím prekvapil domáceho brankára a vyrovnal na 1:1. Za posledné tri minúty sa už nič neudialo a Tlmačania si opäť prinášajú bod z vonka.