5. kolo dorast FKM Spartak Tlmače - FK Zlatná na Ostrove 3 : 0 (1:0)

Góly: 16. Tóth, 77. J.Rafael, 82. Valkovič

Rozhodoval: Nagy, 45 divákov

FKM Spartak Tlmače: Reguľa – Kudry (59. Rafael), P.Lenard, Varga (84. Prikryl), T.Lenard, Kováč, Tóth, Lacko, Ištván (50. Martinko – 77. Valkovič), Martinka, Farkaš

FK Zlatná na Ostrove: Zakal – Horváth, Kubica, Jóba (62. Gögh), György, Magyari, Olájos, Lelkes, Susik, Palúch, Sulčányi (74. Károly)

Tlmačania sa do súpera zahryzli od začiatku a vypracovali si sľubné šance. Po peknej kombinácií Lacka, Tótha, Lenarda zakončoval druhý menovaný a v 16. minúte sa otváralo skóre, hosťujúci brankár Zakal Csaba bol bezmocný. Domáci mali mnoho šancí no v prvom polčase už ani jedna neskočila gólovo. Hostia hrozili len z protiútokov, no domáca obrana bola pevná na čele s Kováčom a tak sa do polčasu už nič nezmenilo.

Druhý polčas bol už vyrovnanejší , hostia stále ohrozovali domácu bránu no Reguľa bol pozorný. Domáci sa trápili, nepresne strieľal Farkaš aj Tóth. V 77. minúte po skrumáži v šestnástke zakončoval Rafael a zvýšil na 2:0. V 82. minúte sa sám pred bránou ocitol Valkovič, ktorý Csabovi Zakalovi  nedal šancu - 3:0. Tlmačania napravili renomé po poslednej prehre na domácom ihrisku.