29. kolo dorast FKM Spartak Tlmače - KFC Kalná nad Hronom 3 : 1 (0:0)

Góly: 61., 75. B. Lenard, 87. T. Lenard - 64. Chlpík

Rozhodoval: Bencsík, ŽK: Bogdáň, 180 divákov

FKM Spartak Tlmače: Kotora – Krkoška (46. Farkaš), Terek, Bogdáň, Gócs, Dosedl, Tóth, Lacko (82. Tököli), D.Švec, Kyška (78. T. Lenard), B. Lenard

KFC Kalná nad Hronom: Jankove – Szép, M. Lackó, Hajtó, R. Lackó, Baša, Sléher (62. Chlpík), Lúdl, Bogár, Mahút, Pacalaj

V súboji o postup sa stretli dve najvyspelejšie dorastenecké mužstvá okresu, no v prvom polčase to bol skôr taktický boj, keď ani jedno mužstvo nechcelo inkasovať ako prvé. Hralo sa medzi šestnástkami, z množstvom nakopávaných lôpt. Spartakovci mali síce optickú prevahu, no prvú šancu si vypracovala Kalná, Mahút si sekol Tótha, zostal na šestnástke zoči-voči Kotorovi, no ten ho vychytal. Tlmače sa dostávali len k náznakom šancí, Jankove však včasným vybiehaním zmaril vačšinu. V 25. minúte vyboxoval loptu za šestnástku priamo na nohu Braňa Lenarda, ten však volil silové riešenie a prestrelil. O dve minúty ho napodobnil aj Kyška, z diaľky to skúšal aj Gócs, no všetko šlo nad. A tak sme mohli pykať, Mahút vysunul Pacalaja, Kotora však reflexívne zachránil.

Do druhého polčasu nastúpil Spartak ako vymenený, začali sme kombinovať, a konečne sme sa dostávali aj do šancí. V 55. minúte vrátil center pred bránu Kyška, no Bogdáň z metra trafil len brankára Kalnej. Farkaš to skúšal samostatne, no v poslednom okamihu mu ušla lopta, Braňovu Lenardovu strelu brankár vyrazil. No o minútu neskôr si to Braňo vynahradil, na hranici šestnástky si zasekol dvoch obrancov a dostal Spartak do vedenia - 1:0. Hostia však hneď potrestali nekoncentrovanosť po góle, pred bránou nemal kto odkopnúť, a Chlpík po dvoch minútach na ihrisku od tyčky vyrovnal - 1:1. To Tlmače zobudilo, v 75. minúte si z ľavej strany potiahol loptu Braňo Lenard, dostal sa pred bránu, obstrelil Jankoveho, a opäť dostal Spartak do vedenia - 2:1. Hostia sa snažili vyrovnať, vrhli všetky sily do útoku, no do vážnejšej šance ich obrana Spartaka nepustila, čo prešlo, pochytal Kotora. Zabudli však na zadné vrátka, k lopte sa dostal Bogdáň, vysunul čerstvého Tomáša Lenarda, a ten po samostatnom úniku od polky ihriska chladnokrvne spečatil na 3:1.

Zdielať cez: facebook twitter linkedin
Diskusia k článku je uzavretá: reakcií (0), zobraziť príspevky