25. kolo dorast FKM Spartak Tlmače - OTJ Palárikovo 5 : 1 (3:0)

Góly: 7., 81. Lacko, 21. Švec, 26. Danihel, 72. Kyška - 70. Španír (11m)

Rozhodoval: Mészáros, ŽK: Kyška, Farkaš - Hindický, 60 divákov

FKM Spartak Tlmače: Majer – Danihel (74. Valkovič), Terek, Tököli, Malý, Dosedla, Martinka (80. Ištván), Lacko, Švec, Kyška, Farkaš (84. Miško)

OTJ Palárikovo: Smolárik - Šimko, Očadlík, Zálešák, Hindický, Gašparík, Grieč, Španír, Tantoš (57. Smreček), Ölvecký (76. Stojka), Šucha (64. Vacho)

Spartak sa chvíľu zastreľoval, aby potom za 19 minút zápas rozhodol. Po rohu pretlačil loptu za bránkovú čiaru Lacko, po faule na s chuťou hrajúceho Danihela sme zahrávali z boku 16ky priamy kop a Švec krásne obstrelil na vzdialenejšiu žrď Smolárika - 2:0. Danihel si potom zbehol z ľavej strany do veľkého vápna a popri brankárovi dal na rozdiel triedy - 3:0. Líder sa otriasol, ale odpoveďou boli len strely spoza 16ky, ktoré šli tesne vedľa.

Aj v druhej časti domáci dominovali, nepúšťali hostí do nebezpečnejších príležitostí, a sami si ich tvorili. Premienanie však už nešlo tak ľahko ako v prvom polčase. Prebrať strelcov musel až pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Španír - 3:1. Hostia sa však nedostali do zápasu, už o 2 minúty chybovala obrana, Danihela v samostatnom úniku ešte stihol Smolárik vytlačiť mimo streleckého uhla, Dede však spätnou prihrávkou našiel pred bránou Kyšku a ten pod brvno zvýšil na 4:1. Kyška ukázal dravosť aj o 10 minút neskôr, presadil sa pomedzi 3 obrancov a gól ponúkol Lackovi, ktorý aj skóre uzavrel - 5:1. Hostia výkonom nepotvrdili postavenie v tabuľke.

Zdielať cez: facebook twitter linkedin