18.kolo dorast ŠK Čajkov - FKM Spartak Tlmače 3 : 1 (2:0)

Góly: 35., 38. Mališ, 69. Gašparetz - 49. Chvojka

Rozhodoval: J.Slabý, ŽK: Kyška, 40 divákov

ŠK Čajkov: Kúdela - Chlebo, Abelovský (76. Bôžik), Nichta, Gašparetz (72. Števko), Lavatoš, Mališ, Klinčok, Kmeť, Drapka (70. Šaran), Greguš

FKM Spartak Tlmače: Majer - Tóth, Danihel, Bogdáň, Lacko, Martinka (46. Malý), Chvojka, Gócs, Švec, Kyška, Dosedla

Posledné kolo sezóny 2008/2009 nevyšlo našim chlapcom tak ako si predstavovali. Prvý polčas sa hral síce vyrovnaný futbal ale až kým neprišla 35.minúta kedy nechytatelnou strelou napol sieť domáci kapitán Mališ - 1:0. Hostia sa snažili vyrovnať, ale nedarilo sa im prekonať domáceho golmana. Veľkú šancu na vyrovnanie spálil Lacko keď svojou ľavačkou netrafil bránu s vnútra šestnástky. Opäť sa potvrdilo pravidlo nedáš dostaneš a po tejto Lackovej šanci sa pred bránku dostali domáci a vypýtali si pokutový kop po vymyslenom faule. Pokutový kop zahrával Mališ na začiatku 38. minúty. Majer penaltu chytil ale na dorážku bol už prikrátky - 2:0. Prvý polčas skončil 2:0 a hosťujúci tréner mal čo vytýkať svojim zverencom.

Druhý polčas začali lepšie hostia. Po skrumáži v 49.minúte v domácej šestnástke sa lopta dostala ku Chvojkovi a ten znížil na 2:1. Hostia sa prebrali a začali dominovať na ihrisku a prakticky zatlačili svojho súpera na vlastnú polovicu ihriska. Tlmačania však tento svoj tlak nevedeli preniesť do nebezpečných šancí a do gólových možností. Domáci druhý polčas len odkopávali loptu na polovicu súpera a snažili sa hroziť rýchlymi kontrami. To sa im aj nakoniec vyplatilo v 69. minúte zvýšil na konečných 3:1 Gašparetz. Tlmačanov tento nevydarený zápas posunul s 3.miesta v tabuľke Obm SZ dorast na 4.miesto. Dúfajme, že ďalšia sezóna bude oveľa vydarenejšia než bola táto a že naši chlapci budú bojovať o špicu tabuľky.