17.kolo dorast Družstevník Lok - FKM Spartak Tlmače 1 : 0 (0:0)

Góly: 75. T.Tóth

Rozhodoval: Zaimi, ŽK: Šimko - Tóth, 30 divákov

Družstevník Lok: Almáššy - K.Tóth, Šimko, Kazala, Rosipal, Hamar, T.Tóth, Pleva, Holečka, Varga, Mede

FKM Spartak Tlmače: Majer - E.Tóth, Danihel (77. Terek), Bogdáň, Gócs, Chrenko, Chvojka (71. Hajko), Lacko (51. Malý), Švec, Kyška, Dosedla

Začiatok zápasu bol veľmi vyrovnaný. Domáci pohrozili štandardnou situáciou, no našťastie pre našich chlapcov strela skončila na brvne Majerovej brány. Šance v prvom polčase mali aj hostia peknú strelu na bránu vyslal Bogdáň no radosť s gólu mu prekazil domáci golman. Hostia mali v niektorých fázach zápasu jednoznačne navrch vytvárali si šance no nevedeli ich premeniť. Domáci väčšinou nakopávali dlhé lopty a spoliehali sa na priame kopy či rohy. V prvom polčase sme nakoniec góly nevideli a tak sa išlo do šatní bez gólu.

Druhý polčas začali lepšie hostia boli aktívnejší no nevedeli sa presadiť proti domácej obrane. Najväčšiu šancu zápasu mal Bogdáň, no zoči voči domácemu brankárovi nedal. Domáci aj v druhom polčase vsadili všetko na rýchle kontry, nakopávané lopty čo sa im nakoniec aj vyplatilo pretože približne v 75.minúte dali gól na 1:0 s rýchleho brejku a z dobrej orientácie v šestnástke. Po tomto góle Tlmačania vytvorili obrovský tlak na súperovu bránu no bezvýsledne. Vyrovnonie mal na kopačke Švec s priameho kopu no minul. Vyrovnať mohol aj Terek po rohovom kope no hlavou netrafil bránu. Zápas skončil 1:0 a domáci oslavovali výhru nad papierovým favoritom zápasu.