16.kolo dorast Družstevník Horné Túrovce - FKM Spartak Tlmače 1 : 2 (1:0)

Góly: 6. G.Nagy - 68. Terek, 80. Švec

Rozhodoval: J.Sekereš, ŽK: 33. Jasensky, 40. Kürthy, 40. D.Nagy - 8. Dosedla, 14. Malý, 27. Kyška, 40. Gócs, 83. Bogdáň, ČK: 83. Goral, 80 divákov

Družstevník Horné Túrovce: Antus - Tesař, Stehlík, Goral, Ďungel, Kürthy, D.Nagy, Gyorik, G.Nagy, Jasenský, Wurczell

FKM Spartak Tlmače: Kotora - Danihel (72. Tököli - 89. Lenard)), Terek, Bogdáň, Gócs, Dosedla, Tóth, Lacko (50. Farkaš), D.Švec, Kyška, Malý

Predohrávka 16.kola nám priniesla boj dvoch tímov ktoré v prvých 5-tich kolách neokúsili trpkosť prehry a preto sa čakal veľmi kvalitný súboj. Domáci začali lepšie keď už v 6.minúte aj keď zo šťastím skóroval domáci hráč Gabo Nagy potom ako zahrával roh a hosťujúci záložník Paťo Lacko nedokázal odkopnúť loptu do bezpečia a tá prešla až do brány hostí - 1:0. Tento gól hostí naštartoval začali dominovať na ihrisku no nevedeli sa presadiť. Veľkú šancu zahodil Erik Bogdáň potom ako sa domáci hráč dotkol lopty rukou v 16-tke, zahrával Erik penaltu no brankár Antus vystihol smer letu lopty a vyrazil ju do bezpečia. Po tomto momente sa hra na ihrisku vyrovnala a do polčasu sme už nevideli žiadny presný zásah.

Do druhého polčasu nastúpili hostia s odhodlaním vyrovnať čo sa im aj podarilo v 68. minúte po rohovom kope vyrovnal kapitán hostí Dávid Terek. To hostí naštartovalo a začali celkom jasne dominovať na ihrisku. Domáci ešte sem tam pohrozili priamymi kopmi no s tými si hosťujúci golman Kotora poradil. No a prišla 80. minúta a hostia sa mohli opäť tešiť pretože presne trafil Dávid Švec a tak strelil víťazný gól - 1:2. Tlmačania si odniesli z horúcej pôdy z Túroviec všetky tri body a tak vedú tabuľku (ObM dorast) po 6-tich zápasoch s náskokom troch bodov pred Hornými Túrovcami a Kalnou nad Hronom.