14. kolo muži FKM Spartak Tlmače - MŠK Želiezovce 4 : 2 (2:1)

Góly: 34., 52., 55. Havran (2 z 11m), 20. Jenes - 18. Streda, 70. Šál (11m)

Rozhodoval: Furik, ŽK: Mužík, Jašek - Szalai, Hliva, Kokoška, 250 divákov
FKM Spartak Tlmače: Kotora - Martin Mlynárik (60. Maroš Mlynárik), Kollár, Líška, Bombala, Jenes, Forgáč, Mužík (82. Jašek), Havran, Titurus (75. Chvojka), Kačur

MŠK Želiezovce: Németh - Szalai, Hliva, Nádašdy, Streda, Karkó, Kokoška, Rotík, Kristofóli, Šál, Herceg

Spartak začal aktívnejšie, no ťažký terén znemožňoval futbal a tak to bol skôr boj, ako futbalová krása. Prvý sa presadili hostia, priamy kop ešte Kotora chytil no dorážajúceho Stredu nikto nebránil a tak na dvakrát dostal loptu do siete - 0:1. Domácich to prebudilo a už o 2 minúty bolo vyrovnané, Jenes podstrelili z priameho kopu múr a bolo 1:1. Spartak bol aj naďalej aktívnejší, no nedarilo sa mu skórovať, Titurus z uhla netrafil bránu, Havran strieľal vedla, Mužíkovi loptu vypichol Szalai. No v 34. minúte to už Rotík nestihol urobiť a fauloval Mužíka. Z nariadnej jedenástky skóroval Havran a domáci viedli. Do polčasu sa už stav nezmenil, hosťujúca obrana odvracala útoky spoľahlivo.

Nástup do druhého polčasu bol výborný, najskôr po osi Jenes - Titurus dostal Havran loptu za obranu, obišiel aj brankára a zvýšil na 3:1. Už o 3 minúty sa zbytočným faulom prezentoval Szalai na Bombalu, a Havran s prehľadom premenil aj druhý pokutový kop. Želiezovce sa nevzdávali, Kotora však tečovanú strelu Šála chytil. Na druhej strane sa tiež výborným zákrokom predviedol Németh, keď zlikvidoval Jenesovu dorážku zo 7mich metrov. V 70. minúte fauloval aj Líška a Šál nedal Kotorovi šancu - 4:2. Hostia ožili, no ich tlak bol len platonický, a do väčšej šance sa nedostali. Z rohu šestnástky to skúšal Rotík lobom, no prehodil nielen Kotoru, ale aj bránu. V samom závere mal šancu aj Chvojka, no jeho lob vystihol Németh.

Diskusia k článku je uzavretá: reakcií (0), zobraziť príspevky