14. kolo muži FKM Spartak Tlmače - Lokomotíva Kozárovce 2 : 1 (2:1)

Góly: 29., 39. Jenes – 5. Havran

Rozhodoval: Frič, ŽK: Líška, Taňaši, Meňhard – M.Švolík, 400 divákov

FKM Spartak Tlmače: Šutlák – Izakovič (72. Kyška), Švec (63. Mužík), Líška, Bogdáň, Jenes, Kissimonyi, Taňaši, Meňhard (90. Dosedla), Titurus, Vanya

Lokomotíva Kozárovce: Kolaček – Kačúr, Ďurkovič (61. Gáfrik), Hagara, M.Švolík, Mráz (70. Rafael), Rakica, Hoľka, Havran, Ďurovič, L.Švolík

Veľmi zaujímavý zápas sa hral 6. novembra v Tlmačoch za peknej diváckej účasti. Na pôdu Spartaka pricestoval nováčik v 5.lige a odveký „rival“ Tlmáč, 4 kilometre vzdialená obec Kozárovce. Zápas začal veľmi z ostra, keď si po faule Bogdáňa postavil loptu meter za 16-tkou Palo Havran a vyslal na Šutláka svoj nekompromisný projektil – 0:1. Po tomto góle, ktorý padol už v 5. minúte ostali domáci zaskočení a hostia prebrali iniciatívu v zápase. Hostia v prvom polčase mali územnú prevahu, no boli to práve domáci, ktorým sa podarilo vyťažiť z minima maximum. Najprv z priameho kopu vyrovnal Erik Jenes a ten istý hráč zariadil aj polčasový výsledok 2:1, po peknom centri z pravej strany od Šveca nekompromisne zakončil hlavou.

Druhý polčas nám priniesol vyrovnanejší priebeh diania na ihrisku. Väčšina hry v druhom polčase sa odohrávala len medzi šestnástkami oboch celkov. Hostia, či domáci hrozili štandardnými situáciami a ojedinelými strelami. Spartakovec Šutlák a hosťujúci golman Koláček už za svoj chrbát v druhom polčase nepustili žiadnu loptu, a tak ostal výsledok z prvého polčasu 2:1. Okresné derby dopadlo v prospech domácich, a tak budú mať čo vracať Kozárovčania v jarnom zápase Tlmačskému Spartaku.