14. kolo dorast FKM Spartak Tlmače - FC Strekov 4 : 0 (0:0)

Góly: 48. Valkovič, 55. Martinka, 63. Farkaš – 67. Kaszner (vl.)

Rozhodoval: Nagy, ŽK: Lacko – Kaszner, Witman, 40 divákov

FKM Spartak Tlmače: Chmelo – Kudry, P.Lenard, Varga, T.Lenard (70. Rafael), Kováč, Tóth, Lacko, Valkovič (77. Prikryl), Martinka, Ištván (46. Farkaš)

FC Strekov: T.Valkó – Kaszner (70. Végh), Szekeres, M.Valkó, Trencisk, Téglas, Hakke (68. Witman), Kanyicska, Fodor (79. Kecskés), Szombat, Galai

Zápas štrnásteho kola medzi domácimi Tlmačami a favoritmi zápasu zo Strekova sa začal v pomalom, opatrnom tempe. Útočníci na oboch stranách sa snažili pretlačiť s loptou až do šestnástky, ale bránili im v tom dobre hrajúci obrancovia. Striel sme videli len málo, a tak sa brankári veľmi nezapotili. Jedinú žltú kartu v prvom polčase videl domáci Lacko za taktický faul na polovici ihriska. Pre diváka nudný prvý polčas teda skončil nerozhodne.

Obe mužstvá nastupovali do druhého polčasu s chuťou streliť dôležitý prvý gól a to sa podarilo už v 48. minúte domácemu Spartaku. Po peknej individuálnej akcii kapitána Tótha zakončoval do prázdnej brány Valkovič – 1:0. Na ľavom krídle robil veľké problémy obrane Strekova striedajúci Farkaš. Za tohto stavu sa snažili hosťujúci hráči čo najrýchlejšie vyrovnať, ale spoľahlivo hrajúca obrana Spataku im to nedovolila a po rýchlom protiútoku boli Strekovčania nútení faulovať rozbehnutého Lenarda. Loptu si pripravil stopér Martinka a peknou strelou z priameho kopu rozvlnil sieť za Valkóm už po druhýkrát – 2:0. Tento gól favoritov zápasu položil a prakticky sa už hralo len na ich polovici. Domáci sa neuspokojili ani s dvojgólovým vedením a chceli pridať ďalšie góly. Zaslúženej trefy sa v 63. minúte dočkal Farkaš, ktorý sa v klbku hráčov po rohovom kope Tomáša Lenarda zorientoval najrýchlejšie a pohotovo zakončil – 3:0. Hostia sa ešte ani nestihli otriasť z tretieho gólu a už sa viezol ďalší. Prešli len štyri minúty, keď pohrdol obrovskou šancou pred prázdnou bránou Kudry , no loptu si však nešťastie zrazil do vlastnej brány Kaszner – 4:0. Takýto priebeh zápasu hostia určite nečakali. Rozhodení z daného stavu začali zbytočne faulovať, a tak prišli na rad dve žlté karty pre „strelca“ Kasznera a Witmana. Do konca zápasu sa už nič zaujímavé nestalo, a tak si domáci Spartak pripísal do tabuľky dôležité 3 body po peknom druhom druhom polčase, v ktorom bolo vidieť že domáci hrajú s chuťou. Dúfajme, že si túto chuť hráči vezmú so sebou aj do Svätého Petra, kde hrajú posledný zápas jesennej časti a zvíťazia.