13.kolo dorast FKM Spartak Tlmače - Družstevník Nový Tekov 3 : 0 (2:0)

Góly: 23. D.Švec, 44. Chvojka (11m), 77. Kiš

Rozhodoval: J.Slabý, ŽK: Kiš - Chlpík, 20 divákov.

FKM Spartak Tlmače: Majer - Tóth, Danihel (60. Pomothy), Bogdáň, Gócs, Martinka (71. Kiš), Chvojka, Lacko, D.Švec, Kyška, Dosedla

Družstevník Nový Tekov: Kúdela - Strašík, Béreš, Tirpák (20. Čenger), Jakubík,P. Bátovský, Šumeraj, T.Chlpík, J.Chlpík, Kanaloš, J.Bátovský

Do Tlmáč pricestoval líder tabuľky Nový Tekov, ale Tlmače chceli ukázať, že to zadarmo hosťom nedajú. A tak aj bolo pretože už v 23. minúte otváral skóre Dávid Švec - 1:0. Tento gól naštartoval hostí a začali hroziť. Ale pozorná Tlmačská obrana na čele s Kyškom pracovala naplno. Domáci vyrážali do nebezpečných protiútokov. Veľkú Šancu na skórovanie mal domáci Danihel no v samostatnom nájazde mieril vedľa Kúdelovej brány. No prišla 44.miúta a spomínaný Danihel bol faulovaný v 16-tke hostí a rozhodca ukázal na biely bod. Nový kapitán dorastu Chvojka sa s bieleho bodu nepomýlil - 2:0. Prvý polčas vyhrali domáci o dva góly a v šatni bola určite lepšia pohoda než u favorizovaného Nového Tekova.

Druhý polčas bol veľmi vyrovnaný hostia aj domáci mali šance, ale góly sme nevideli. Čo nevyriešila domáca obrana vyriešil Majer. A na druhej strane to bolo tak isto dobre chytajúci Kúdela držal svoj tým stále v hre. Lenže prišla 77. minúta a striedajúci Maťo Kiš vo svojom prvom zápase za Spartak dokázal skórovať - 3:0. Tento gól už definitívne zlomil hostí a pomaly sa začali zmierovať s prvou prehrou v sezóne v jarnej časti. Tri body ostali doma a naši chlapci sa mohli radovať a oslavovať výhru. V stredu (22.4.2009) naši chlapci odohrajú dohrávku 12.kola v Kozárovciach o 17:00. Príďte povzbudiť našich chlapcov!!!