10. kolo dorast TJ Družstevník Podlužany - FKM Spartak Tlmače 1 : 4 (1:1)

Góly: 14. Bogdáň, 73. Dosedla, 77. D.Švec, 84. Bogdáň - 49. Kováč, Rozhodoval: Hegedus, 70 divákov

TJ Družstevník Podlužany: Bóna - Bačkor (54. Sásik), Mikuška, Cesnek, Dobrovodský, Macho, Šebo, B.Mikuška (78. Kupča), Kurucz, Mazúch, Kováč

FKM Spartak Tlmače: Majer - Tóth, Dosedla, Bogdáň, Gócs (80. Martinka), Chrenko, Chvojka, Lacko, Hajko (68. Pomothy), Kyška, Krkoška (59. D.Švec)

Prvé jarné kolo zvládli naši chlapci na výbornú. Prvý polčas začali aktívnejšie než domáci celok a vytvárali si šance. Prvú gólovú šancu mal hoťujúci kapitán Bohuš Chrenko po rohovom kope zakončoval hlavou na neštastie vedľa domácej brány. Ale napokon sa na prvý gól nečakalo dlho a už v 14. minúte trošku so šťastím otvoril skóre hlavou Erik Bogdáň - 0:1. Po tomto góle sa hra vyrovnala. Aj domáci začali hroziť rýchlymi kontrami, ale pozorná Tlmačská obrana na čele s kapitánom Bohušom Chrenkom nedala možnosť domácemu celku v prvom polčase vážne ohroziť hosťujúcu bránu.

Druhý polčas začali domáci hráči lepšie čo viedlo k vyrovnávajúcemu gólu presne trafil Fero Kováč - 1:1. Tento gól domácich naštartoval a začali dominovať na ihrisku. Približne v 70.minúte sa dostali domáci nadostrel hosťujúcej bránky a vystrelili veľmi tvrdú a razantnú strelu, ktorá skončila na brvne hosťujúcej brány. Po odraze lopty od brvna sa v šestnástke strhla strkanica a hosťujúci obranca Erik Tóth postrčil rukami domáceho útočníka a rozhodca ukázal na bieli bod. Hosťujúci golman Martin Majer však penaltu chytil a skóre sa nemenilo - 1:1. Táto nepremenená šanca domácich za stavu 1:1 dostala do kolien.
No a v 73.minúte sa potvrdilo staré dobré „ nedáš dostaneš" Dárius Dosedla napriahol svoju ľavačku a skoro s polovice ihriska nádhernou strelou prekonal domáceho gólmana Bónu - 1:2. Od tohto momentu začali hostia úplne kontrolovať hru a vytvárali si čoraz viac šancí. V 77.minúte potiahol akciu po pravej strane Kyška a spätnou prihrávkou našiel striedajúceho Šveca a ten nekompromisnou strelou pochoval šance domácich o zvrat v stretnutí - 1:3. Hostia naďalej kontrolovali hru a v 84. minúte uzatváral Tlmačský gólostroj svojim druhým gólom v zápase Erik Bogdáň opäť hlavou - 1:4.
Tlmačania si odniesli s Podlužian všetky 3 body. O týždeň pricestuje do Tlmáč mužstvo Hronských Kľačian. Príďte povzbudiť našich chalanov!