20. kolo muži FKM Spartak Tlmače - FC Okoličná na Ostrove 2 : 1 (2:0)

Góly: 16. Jenes, 28. Mužík - 66. Ódor
Rozhodoval: Marcinát, 500 divákov.

FKM Spartak Tlmače: Kotora - Kissimonyi, Kollár, Líška, Lenard (69. Švolík), Jenes, Horniak, Mužík (46. Maroš Mlynárik), Havran, Titurus, Bombala (75. Jašek)

FC Okoličná na Ostrove: Kovács - Somogyi, Bartal, Dobai, Meleg (34. Erdei), Turza, Faragó, Machata, Ódor, Yoshizawa, Gögh

Domáci začali náporom, po viacerých nepresných centroch sa lopta odrazila ku Kissimonyimu, no ten z ťažkej pozície ešte netrafil. No v 16. minúte sa už Jenes nemýlil, a bolo 1:0. Ďalšiu šancu mal Havran, no Kovács loptu kryl. Hostia sa prakticky nedostávali k našej bráne, čo obrana dirigovaná Titurusom nestihla, vyriešil Kotora. Po strele Havrana v 26. minúte Kovács neudržal strelu a dobiehajúci Mužík ju dostal do siete - 2:0. Hrali sme naďalej aktívne, no skóre sa nemenilo.

Do druhého polčasu nastúpili hostia ako vymenení, začali hrať aktívne, čoho výsledkom bolo viacero šancí, no neúspešných. Spartak hral viac defenzívne, sústredil sa na rýchle protiútok z ktorých ohrozoval bránu hostí. Po chybe Jenesa v strede ihriska sa lopty zmocnil Ódor, postupoval k bráne a keďže obrana ustupovala, po jeho presne mierenej strele k žrdi už Kotora nedočiahol a hostia sa dotiahli na rozdiel jedného gólu - 2:1. Domáci sa dostávali k bráne hostí sporadicky, Švolík zakončil slabo, Havran nepresne, na druhej strane netrafili bránu Turza, ani Erdei. V 80. minúte sa po výbornej prihrávke uvoľnil Jašek, no zoči-voči Kovácsovi vyslal len slabú strelu. Neujali sa ani šance hostí a tak sme pripravili prvú prehru Okoličnej na jar a dotiahli sa na rozdiel 3 bodov.

Zdielať cez: facebook twitter linkedin